Lazer Epilasyon Fiyatları

Gelişen teknoloji ile birlikte ülkemizde lazer epilasyon istenmeyen kılların yok edilmesinde etkin olarak kullanılmaktadır. Uzmanınızın tecrübesi , işletmenin insan sağlığını önemsemesi bir araya geldiğinde hakettiğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Uzman kişiler tarafından bilinçli olarak yapılan lazer epilasyon işlemi istenmeyen kıllarda ciddi bir azalmaya katkı sağladığı gibi diğer uygulamalara göre çok daha kalıcıdır.

Lazer epilasyon sistemlerinde ülkemizde Alexandrite, Nd-yag ve Diode sistemleri etkin olarak kullanılan lazer epilasyon sistemleridir. Ipl bir lazer epilasyon sistemi olmamakla birlikte uygun olmayan ve ruhsatsız merkezlerde epilasyon niyetiyle kullanılan bir sistemdir.

Lazer epilasyon işleminde önemli olan öncelikle kullanılan makine, sonrasında gerekli olan ise uzmanın kılın evrelerini iyi bilmesi sonuç odaklı çalışmasıdır. İyi bir uzman sizin ten renginiz ve kıl yapınızı gördüğünde sonuçta ne ile karşılaşacağınız bilir. Lazer epilasyon da 6-8 haftalık aralarla işlem yapılması gereken en fazla 6 seans yapıldığında yeterli olan bir sistemdir. 10-12 seans satarak paket programlarına dahil olduğunuzda daha iyi bir sonuç elde etmezsiniz. İşini iyi bilen bir uzman ilk 3 seansta zaten sonuca ulaştıracaktır ve son 3 seansınız koruma gibi yapılır. Başlığımızın içeriğinde anlatılan sistemler ve sonuçlar fiyatları direk etkilediği için öncelikle bu sistemlerden bahsetmek istedim.

Bahsetmiş olduğum lazer epilasyon sistemleri ciddi maliyetleri olan sistemlerdir. Ve bir çoğunun ciddi sarfları vardır. Teknik servis ücretleri ve bakım hizmetlerini de eklediğimizde ciddi bir maliyet tablosuyla karşı karşıya kalıyoruz. Ciddi olarak uzmanlar eşliğinde bu uygulamaları yapan ruhsatlı merkezlerde fiyatlar çok farklılık göstermez. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz salonlarda gerek personel maliyetlerinden gerekse kullanılan cihaz ve sarflardan yapılan kesintilerle lazer epilasyon fiyatı daha aşağı çekilmektedir. Ayrıca bu merkezlerin çoğu bir yıl içerisinde yoğun miktarda düşük fiyattan lazer epilasyon paketi satarak paraları toplayıp bir iki yıl sonra ortadan kaybolmaktadırlar. Uzun soluklu satılan programlar sürekli personel değişmesi, randevuların aksaması ve sonuca ulaşılamaması gibi sorunlar ortaya çıkarmaktadır.

Anketçi olarak tabir ettiğimiz bu kişiler cadde üzerinde kuponlar dağıtarak kişileri merkezlerine çekmekte ve yüksek volümlü bir müzik eşliğinde bir şeyler anlatarak kişinin dikkatini dağıtmaktadırlar. Personel sadece satmayı amaçlayarak tutalamayacak vaatler ile satışını tamamlar ve bir daha ki gelişinizde çoğu zaman o kişileri göremeyebilirsiniz. Kaşla göz arasında senetler imzalatılarak kişi ne olduğunu anlamadan paket satın almaya yönlendirilmektedir. Lazer sistemleri kullanmaları yasak olan bu ruhsatsız salonlar çin malı ucuz ıpl cihazlarla işlem yapmaktadırlar. Diğer cihazlar ile bitene kadar garanti vererek yada seans sürelerini uzun tutarak satış amaçlı etkilemeye çalışmaktadır. Dolayısıyla insanlar uzun süre bu merkezlere gidip gelirler. Ucuz diye aldıkları bu paketler kendilerine hem zaman kaybı, lazer yanıkları gibi hasarlar, yanlış doz atılarak kılı incelterek hiç bitmeyecek sık fakat ince tüyler ile karşı karşıya kalabiliyorlar hem de uzun süre lazer programlarına gelerek para kayıplarına sebep olmaktadır.

Lazer uygulayan Uzmanınız’ın tecrübesi ve İşletmenizin insan sağlığını önemseyerek bu işi yapıyor olması bir araya geldiğinde sonuç mükemmel olacaktır. Bütün bu nedenlerden dolayı öncelikle ucuz yer aramak yerine uygun merkez ve cihaz aranmalı ondan sonra uygun lazer epilasyon fiyatı bakılmalıdır. Ucuza satın aldım derken büyük zararlara uğramamak için iyi bir araştırmadan sonra hizmet satın almak en doğrusudur.